Festivali “Uskana Fest”- Shfaqja teatrale “5 Djelmoshat”

Në kuadër të festivalit teatral USKANA FEST, Shoqata kulturore “Euneum” në hapësirat e Pallatit të Kulturës në Kërçovë prezentoj shfaqen “5 Djelmoshat” nga autorja Simona Semeniçi dhe regji të Petrit Nezirit.

Kasti i aktorëve të cilët interpretuan në këtë shfaqe ishin Vullnet Ismani, Abdulla Osmani, Abedin Alimi, Ardit Selmani dhe Beni Rasimi.

Shfaqja u luajtë në përputhje me protokollet dhe masat e rekomanduara për mbrojtje nga KOVID-19, ndërsa numri i ulëseve ishte i kufizuar.

Foto album:

https://www.facebook.com/1286067854832012/posts/4300639753374792/

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.