Festivali Uskana Fest – Shfaqja teatrale ” Gruaja e përsosur”

Në kuadër te festivalit teatral “Uskana Fest” më datë 06.12.2021 u mbajtë shfaqja ” Gruaja e përsosur” nga teatri “Ultra” Kumanovë.

Xhulieni, një i vetmuar sharmant i cili të gjithë kohën e tij ja përkushton punës së tij, i dëshpëruar  dëshiron të gjejë dashurinë. Jeta e tij do të ndryshojë ditën kur ai takohet me robotin Chloe, të cilin shoku i tij Francois ia bën dhuratë për ditëlindjen e tij të 30-të. Më pas përditshmëria e tij do të rrjedhë në mënyrë arbitrare dhe Chloe do ta çojë atë në situata komike gjithnjë e më të hareshme.

Ajo është gruaja që ai ëndërronte dhe imagjinonte: e bukur, inteligjente, e ndjeshme, plot humor, me pak fjalë, është një grua perfekte. Edhe Francois, miku i Xhulienit, bie nën magjinë e saj!

Regjia: Qazmedin Nuredini

Foto link:

https://www.facebook.com/1286067854832012/posts/4304060026366098/

Video link:

https://fb.watch/9L9tl6-YDH/

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.