Shfaqje teatrale “Në pritje ministrin”

Shfaqja teatrale “NË PRITJE MINISTRIN”Më 11 Prill, 2022. në sallën e madhe në Qendrën e Kulturës “Koço Racin” – Kërçovë, me fillim nga ora 20.00, u mbajt shfaqja teatrore  “NË PRITJE MINISTRIN” – komedia hit me aktoren Lidija Vukicevic, aktorin dhe stand-up komediani Semir Gigic nga Serbia dhe aktori Sastosto Sashovski .Autor dhe regjisor: Semir Gicic
Aktorët: Lidija Vukicevic, Semir Gicic dhe Sasho RistovskiAksioni zhvillohet në një kafene të rrënuar, e cila merr një pronar të ri. Pronari ka probleme me kamarieren, këngëtaren dhe balerinën e vjetër për idenë e tij.Ai punëson një dizajner për të rregulluar lokalin, teksa lajmërohet ardhja e një ministri të qeverisë.
Interesimi i madh për shfaqjen ishte i madh dhe kënaqësia e publikut u shpreh me duartrokitje të forta.

https://fb.me/e/1gH6xXfii

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=303390253916124&set=a.1018515845736891

https://fb.watch/claGicasv9/

https://fb.watch/clb595AqpN/

https://fb.watch/clb7pwggQI/

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.