Koncert me rastin e Ditës së Evropës”Renesansa në tri ngjyra”

Me datë 09.05.2022 në INQK “Koço Racin” u mbajt koncerti i muzikës klasike me rastin e Ditës së Evropës.

Koncerti  “Renesansa në tri ngjyra” u mbajt në sallën e madhe në QKUK “Koço Racin” – Kërçovë me fillim nga ora 20:00.

Artistët që morrën pjesë në koncert :

Jetmir Mehmedi në kitarë

Funda Ali në violinë

Gresa Memeti në violonçel,

Për ta pasur koncertin më të pasur kishim të ftuar Biondina Beqirin në piano dhe Melissa Loki-soprano.Deklarata e 9 majit 1950 është data kur u hodh hapi i parë drejt krijimit të asaj që sot njihet si Bashkimi Evropian.

Foto album:

https://www.facebook.com/303390253916124/posts/1036679740587168/

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=882912549266088&id=100026420543169

Video live:

https://fb.watch/cX9bMJZJn4/

https://fb.watch/cX9cH-NBlK/

https://fb.watch/cX9e4lJGxK/

https://fb.watch/cX9eD_Jc6C/

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.