Koncert nga kuinteti “Alegro”

Qendra e kulturës Kërçove kishte nderin që kuinteti “Alegro” me në krye Redina Bekteshin të sillte koncertin klasik në Kërçovë, koncert ky i cili ishte i finansuar nga Ministria e Kulturës.

Gjatë koncertit interpretuan:
Redina Bekteshi- flautë
Flamure Abdullai- flautë
Sara Sinani- violinçelo
Rudina Bekteshi- piano
Jetmir Mehmedi- kitarë
Koncerti u mbajtë sipas protokollit të Ministrisë së Kulturës të lëshuar nga komisioni shëndetësor për mbrojtjen nga Kovid-19
Mbajtja e maskës dhe mbajtja e distancës fizike ishte e detyrueshme.

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *