Koncert “Ejani të këndojmë së bashku” 3 Musketierët

 Më datë 08.12.2019 në Qendrën e kulturës “Koço Racin” Kërçovë u realizua koncert që do mbahet mend gjatë, tre emra të mëdhenj të muzikës shqiptare, të veçantë për stilin, mënyrën e afërsisë dhe dashurisë që dhurojnë për adhuruesit e tyre.

”Tre Musketierët” rikthejnë historinë e rock-ut shqiptar I cili. nuk mund të konceptohet pa zërin, stilin dhe talentin e tri legjendave të muzikës moderne shqiptare. Aleksandër Gjoka, Redon Makashi dhe Elton Deda të cilët vijnë në Qendrën e Kulturës në Kërçovë për të sjellë këngët hit të tyre, në një mbrëmje plot emocione e adrenalinë.

Të gjithë adhuruesit e muzikës së tyre shijuan nën shoqërinë e njëri-tjetrit tingujt live të rock-ut, pasi repertori i koncertit ishte i larmishëm.

Mysafirë të këtij koncerti ishin Nita Reçi, Jetmir Mehmedi dhe Pëllumb Qerimi.

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *