Ekspozitë e skulpturave nga Marjan Stojanoski

Skulptori i mirënjohur Marjan Stojanoski realizoi ekspozitën e tij të skulpturave në Pallatin e kulturës së Kërçovës.

Ekspozita ishte e përbërë nga 6 skulptura prej metali, nga të cilat tre ishin rrotulluese, kurse tre statike dhe kishin titullin e përbashkët “ Tradita-gruaja” , si vazhdim i projektit të tij “Feniks”.
Kjo ekspozitë ishte avangarde sepse ishte e rrallë në zonën tonë.
Sipas skulptorit Marjan Stojanoski veprat dërgojnë mesazhin për ngritje edhe kur njeriu mendon se nuk ka shpresë.

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *