Ansambli i këngëve dhe valleve popullore shqiptare në RMV me koncert kushtuar “TRIO Zajazit”

Në Qendrën e kulturës u realizua koncert nga ansambli i këngëve dhe valleve popullore shqiptare në RMV kushtuar “TRIO Zajazit” mbështetur nga Ministria e kulturës.

Rexhep Zajazi kujtohet në vendlindjen e tij në 25 vjetorin e ndarjes nga jeta përmes këtij koncerti tematik dedikuar grupit “Trio Zajazi” që u shfaq nga artistët e Ansamblit Nacional të Këngëve e valleve popullore shqiptare në RMV.

Video:

https://fb.watch/2ONGF9paOE/

https://fb.watch/2ONIO6lme8/

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *