Ekspozitë pikturash “Vizione të fëmijërisë”

Më datë 25 shtator me fillim në ora 19:00  në foaen e Qendrës për kulturë “Koço Racin” u mbajt ekspozitë pikturash “Vizione të fëmijërisë” nga artisti  Goran Boev.

Ekspozita u mbajt sipas protokolleve nga Ministria e kulturës e dhën nga komisia e shëndetësisë për mbrojtje nga Covid-19. Mbajtja e maskës dhe distancës ishte e domosdoshme.

Boevi është një qenie kreative, ai është prezentues i një gjenerate të re që sjell risi në art.

Në fotografitë e ekspozitës “Vizione të fëmijërisë” paraqiten mace, qen, dritare, lule, fëmijë…

Artisti thotë se punimet janë portret të një kohe të kaluar, të fëmijërisë së tij.

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *