Shfaqje teatrale – drama “G”

Në Qendrën për Kulturë Kërçovë më datë 27 Nëntor u luajt shfaqja teatrale drama “G”.

Shfaqja është sublimi i krijimtarisë së përgjithshme satirike, anekdotë, si dhe poema nga Gjergj Fishta i cili ka qenë personaliteti më me ndikim në letërsinë shqipe në gjysmën e parë të shekullit XX.

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.