Koncert “Tingujt e pranverës”

Veprat e kompozitorve të njohur botëror: Benjamin Britten, Alexander Gretchaninov, August Soderman, u vunë në skenë për herë të parë në qytetin tonë nga Kori Profesional Pro Ars, Pianisti Shkëlzen Baftjari dhe dirigjentja Agona Çupi.

Koncerti  ishte nën organizimin e IN Qendrës së kulturës “Koço Racin” Kërçovë me përkrahje nga Komuna e Kërçovës dhe Ministria e Kulturës i cili u mbajtë në sallën e madhe.

Koncerti u mbajt  sipas protokolleve nga Ministria e kulurës e dhënë nga komisioni shëndetësor për mbrojte nga Covid-19 ku edhe numri i vizitorëve ishte i kufizuar dhe ky numër arriti deri në 50 vizitorë. Mbajtja e maskës dhe mbajtja e distancës ishte e obligueshme!

Foto album :

https://www.facebook.com/989652581213912/posts/1763317323847430/

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *